Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co takhle poslední večeře ?

Poslední večeře znamená důležitou událost ze života Ježíše Krista, který den před svým umučením slavil se svými učedníky velikonoční slavnost Pesach. Při této večeři, která je vylíčena v evangeliích, jim rozděloval chléb a víno jako „své tělo a svou krev“ a přikázal jim, aby to opakovali na jeho památku. Tak vzniklo křesťanské slavení a svátosteucharistie.

Poslední večeře je nástěnná malba z 15. století, jejíž autorem je Leonardo da Vinci. Nachází se v milánském kostele Santa Maria delle Grazie. Da Vinci malbu vytvořil pro své patrony Ludovica Sforza a Beatrici d'Este. Malba zachycuje Ježíše a dvanáct apoštolů při poslední večeři. V obraze je použita trojúhelníková kompozice (konkrétně v pozadí za Kristem a uspořádání skupinek). Z hlediska techniky malby se jedná o fresku, která byla v renesanci častou používána. Na díle můžeme vidět čtyři skupinky po třech apoštolech, kteří jsou nahnuti k sobě a debatují o zprávě, kterou jim právě Kristus pověděl, že ho jeden z nich zradil. Jediný Jidáš je v záklonu a couvá, protože mu je jasné, že se Ježíš dozvěděl o jeho zradě.

Obraz Poslední večeře byl také použit v dobrodružně-fantastickém románu Dana BrownaŠifra mistra Leonarda. Obraz je v dílu brán jako šifra, vedoucí k odhalení stovky let hledaného objektu, nebo osoby, Svatého Grálu. V dílu se poukazuje na to, že da Vinci chtěl poukázat na vztah mezi Ježíšem Nazaretským a Máří Magdalenou. Konkrétně se jedná například o to, že na celém vyobrazení Poslední Večeře se nikde neobjevuje kalich (nejčastější podoba Svatého Grálu v jiných pramenech). Nejzajímavějším faktem je, že osoba po Ježíšově pravici, tedy nejblíže pána, by mohla být žena. Po důkladném prozkoumání si můžeme povšimnout náznaku ňader, ženských rysů ve tváři, ženských vlasů, dále pak to, že osoba po Ježíšově pravici je téměř v identickém oblečení jako sám Ježíš. Pokud bychom tuto osobu vystřihli a položili ji na Ježíšovu pravici, bude velmi záhadně, možná až milenecky, ležet na Ježíšově levém rameni. To vše v dílu od Dana Browna vede k tomu, že by osoba po Ježíšově pravici nemusel být jeden z apoštolů, ale Máří Magdaléna. Mezi údajnou Máří a Ježíšem je volný prostor ve znaku V což může být tvar stejně tak kalichu, ale i starý znak pro ženu, nebo také vyobrazení ženského lůna.Última Cena - Da Vinci 5.jpg

Můj názor:

Jesi se vám to nechce číst a chte to stručně tak jedna šifra je že-(to se dočtete)

Takže já si myslím že na tomto obrazu je docela dost šifer . Jednu znám.Když se podíváte na obraz Poslední večeře uvidíte že tam je vedle ježíše který je ve prostřed ženu.Ta žena je schválně otočena aby ukazovala znaménko kalich V Véčko jak známo. Véčko znamená vlastně kalich a kalich je znamení pro ženu což vám ukazuje tedy ženu! Ale říká se že je tam 12 apoštolů že ? ano 11 apoštolů a jedna žena (apoštolka).A proč jich vlastně není 13 ? protože ten 13. apoštol nebyl pozván ;) Jenže ten 13. apoštol se tkzvn. naštval a pak je všechny zabil proto je třinácka smolná či co.poslední večeře taky vyznamenává konec světa bohužel já nevím kde se tato šifra nachází .

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šance

(Taňa, 18. 3. 2013 11:59)

Dobrý den. Nedávno vznikla revoluční metoda výdělku peněz, velice snadná na pochopení! Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a je to naprosto super :-) Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak to dojím, co to jde :) A tohle všechno znám z www.CervenaCerna.cz